ŞANLI URFA’DA KOŞULAN ENGELSİZLER KOŞUSUNU ÖZÜN KAZANDI.

Şanlıurfa Hipodromu, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “Engelsiz Şanlıurfa Koşusu”na ev sahipliği yaptı. 13 Mayıs Pazartesi günü, 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarını buluşturan günün bu anlamlı koşusunu kazanan, Nedim Kisbu tarafından yetiştirilen, Ali Şeker’in sahibi olduğu ÖZÜN (Cuvee – Phenomena / SEA HERO) isimli safkan oldu.

12 safkanın birincilik için kum piste çıktığı 1900 metre mesafeli koşuda ikinciliği elde eden safkan SERHOŞ DEDE (Out Of Control – French Actress / THEATRICAL) olurken, CUPIDS ARROW (After Market – Çillim / DİNYEPER) üçüncü, ZEMANİ (Indian Days – Burat / UNACCOUNTED FOR) de dördüncü olarak koşuyu tamamladılar. Jokey Ferit Yardımcı idaresinde koşuyu kazanan ÖZÜN için müddet 2.05.27 olurken, farklar, Burun – 1/2 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına İlyas Uzun kupasını Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın elinden aldı. Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törene, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer ile Şanlıurfa Hipodromu Mali ve İdari İşler Müdür Yardımcısı Orhan Tekeş de katıldı.