HAFTA SONU İSTANBUL’DA NEFESİ KESECEK KLASİK YARIŞLARIN KAYITLARI YAPILDI

2019 Tay Deneme Koşularının kayıtları yapıldı

Bu yıl 64.’sü gerçekleşecek olan Erkek Tay Deneme ve Dişi Tay Deneme Koşularının kayıtları 13 Mayıs Pazartesi günü belli oldu. 19 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulacak olan klasiklerin yanı sıra Kulübümüz Asli Üyelerinden merhum Hasan Adalı ve merhum Mehmet Yavuz Yılmaz’ı anacağımız koşular da günün diğer önemli mücadeleleri olacak.

İngiliz atları için Triple Crown’ın ilk ayağı kabul edilen bu koşulardan Erkek Tay Deneme’ye 15, Dişi Tay Deneme’ye ise 12 safkanın kaydı yapıldı. Sezonun 15. yarış gününde gerçekleşecek olan programın diğer kupalı müsabakalarından Hasan Adalı Koşusu’na 7, Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusu’na da 15 safkan kaydoldu.

ERKEK TAY DENEME KOŞUSU (Açık-G1)

19 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu çim pistinde koşulacak yarış 1600 metre mesafeli olacak. 3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus koşuda erkek taylar, yılın ilk klasik yarışını kazanmak için piste çıkacak. Birincilik ikramiyesi 570.000 TL olan Erkek Tay Deneme Koşusu’na kayıt yaptıran safkanlar şöyle;


2018 yılı Erkek Tay Deneme Koşusu’nu kazanan HEP BERABER, 92. Gazi Koşusu’nu da kazanma başarısı göstermişti.

DİŞİ TAY DENEME KOŞUSU (Açık-G1/D)

3 yaşlı İngiliz dişi safkanların katılacağı Dişi Tay Deneme Koşusu, günün bir diğer klasik yarışı olacak. Birincilik ikramiyesi 570.000 TL olan mücadele yine çim pistte ve 1600 metre mesafeli olarak gerçekleştirilecek. Bu önemli koşu için kayıt yaptıran safkanlar şunlar;


2018 yılı galibi VALENCIA, 92.Gazi Koşusu’na katılmamış, aynı gün start aldığı Nene Hatun Koşusu’nda (G2) birinciliğe ulaşmıştı.

 

 

HASAN ADALI KOŞUSU (KV-8/S/D)

Günün bir diğer önemli mücadelesi de 1992 yılında Kulübümüz Asli Üyesi olan ve 2006 yılında kaybettiğimiz Hasan Adalı adına düzenlenen koşu olacak. Çim pistte 1600 metre mesafede koşulacak olan dişilere mahsus yarışa 4 + yaşlı safkan İngiliz kısrakları katılacak. Birincilik ikramiyesi 85.500 TL olan Hasan Adalı Koşusu’na; geçen yılın galibi MISS HELİN ve 2017 yılı galibi TATVAN İNCİSİ’nin yanı sıra ISKRA, FUNNY FAMILLIAR, HAFO, ŞEKER HANIM ve VALENCIA isimli kısrakların kaydı yapıldı.

MEHMET YAVUZ YILMAZ KOŞUSU (Handikap-22/H1)

2015 yılında Kulübümüz Asli Üyesi olan ve Aralık 2017’de aramızdan ayrılan Mehmet Yavuz Yılmaz anısına ikinci kez düzenlenecek olan koşuya 4+ yaşlı safkan İngiliz atları katılacak. Günün diğer önemli mücadeleleri gibi 1600 metre çim pistte gerçekleşecek olan Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusu’nun birincilik ikramiyesi 70.500 TL.

Geçen senenin kazanan ismi KHOR KALBA’nın yanı sıra PENDRAGON, IMPULSIVE, BEHRAMKALE, BAYEZID, VANCOUVER, WINCHESTER, BLUE VICTORY, MORTODELA, CHEAT, MISTER RIGHT, HAS, AFTER FOREVER, REKOR, PROXY isimli safkanlar koşuya kayıt edildi.