13-05-2019 GOKHAN BULAMA BURSA ALTILI TAHMİNİ

1. Ayak.
Bu yarışa dereceli ve rahat işleri hazırlanan KAPAKLICAN iyi ahır bakımı , orjin itibarı ile ümit vadeden isimin ben bugün dereceli işlerini sahaya yansıtması halinde kazanmasını bekliyorum ve alternatif tek olarak öneriyorum.Son yarışında 2. olan MIHRIBANKAYA, son yarışını ölçü almadığım bu yarışa iyi ve dereceli işler ile hazırlanan ULUBEYI , bir önceki yarışını yarışın başlarında yaşadığı talihsizlikten ötürü 3. olan ÇILGIN MATRA KAPAKLICAN’ın beklediğim performansı sergileyememesi halinde sırası ile devreye gireceğini düşündüğüm isimler.

 

 

 

 

 

 

2. Ayak.
Son yarışını kazanırken bir sonra ki yarışı içinde kazanabilir diye not aldığım BESSEY uyum sağladığı aprantisi idaresinde , yarış kazanma konusunda sıkıntı çeken rakipleri yanında favorimdir.Iki yarış önce burada BEYZA SULTAN arkası yarışı iyi olan GÜLFEM sevdiği pist ve mesafede daha sonra şans verdiğim isim olup bu yarışa iyi hazırlanan HIRA , uygun rakiplerini bulan RENGÜL , takibimde ki FIRTINA TOYNOK , aradan sonra iki yarış gören önde boş kalırsa sonlarda kesmeyecek KUĞUGÜZELI ,aprantisini begenmesem de uygun rakiplerinin yanında şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm SANAY ve bu ayakta şanslı olmasını beklediğim isimler .

 

 

 

 

 

 

3. Ayak.
Üst üste kazandığı yarışlarla bu pistte çok etkili olduğunu herkese gösteren MISTER POINT yine sevdiği pist ve mesafede düzlüğe kadar yıpranmandan çıkarsa kazanmaya çok yakın olup benimde çok ön planda tuttuğum isimdir.Nihayet lehine şartlarda yarışacak olan REFFERANCE yarışın erken hizlanmasi halinde sonlarda etkili yürüyüp kazanma ihtimali olduğu için sert jokeyi ile daha sonra şans verdiğim isim olup son yarışını mesafeden ötürü ölçü almadığım bu kez istediği koşulları bulan MY GLORY ile bu yarışı geçeceğimizi düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

4. Ayak.
Bir önceki çim yarışında iyi bir rakibe kaybeden YÜREKLI TAY lehine şartlarda jokeyinin yerinde yürütmesi halinde şansının çok yüksek olduğunu düşünüyor ve favori olarak öneriyorum.Çim pistte de etkili olan ÖZ BILDEN her ne kadar kilosu ağır olsa da bunu kalitesi ile kapatacak olup 2. sırada şans verdiğim isimdir.Son iki yarışı ile geçen seneki durumuna hızla yaklaşan YANARTAŞ , yarış kazanma konusunda sıkıntı çeksede hep iyi koşan DEMIR POYRAZIM ,bu mesafede daha etkili olacak potansiyeli olan SUERDEM bu yarışta şanslı olmasını beklediğim isimler.

 

 

 

 

 

 

 

BALKIR

Ilk yarışını hazır olmadan koştuğu için gücüne ölçü almadığım safkan yeterli pişkinliğe gelmiş olup özellikle son 1000 metre işinde iyi derece ortaya koyması ile bence artık kıvamını bulmuş olup ekürünün baş jokeyini de üstüne atmışlar pedigrisine de çok beğendiğim BALKIR’ın ben bu yarışı kazanmasını bekliyorum.Banko.

 

 

 

 

 

 

6. Ayak.

Son yarışını çok beğendiğim en son burada koştuğu yarışı da kazanma başarısı gösteren LOLAN GÜZELI sevdiği mesafede inatçı yapısı ve uyumlu pilotu ile favorimdir.Kum pistte daha iyi olduğunu düşündüğüm KARATEPELI , son yarışını beğendiğim SON TOŞUR , bu yarışa iyi hazırlanan ALPERENCAN ve uygun rakiplerini bulan MAHPERVERKIZ favorimin eksik koşması halinde devreye girecek isimlerdir.

 

 

 

 

 

 

ALTILIM

2,,3,5,9
2,6,7,1,8,12,3
3,12,5
3,1,10,5,2
1 BALKIR
4,3,7,2,1

Herkese bol şanslar.